Uncategorized
vutui  

Neden Dünyada Bella Hadid, geçen hafta bir Hermès Birkin

gibi görünen bir çantayı taşıyacaktı, insanlar ilk bakışta yapmadığımız bir şey yakaladınız: Bella Hadid, bir NYC’den çıkıyor Otel, nasıl baktığınıza bağlı olarak “nakavt” ya da “ilham verici” Hermès Birkin’i taşıyan otel. Görüntüyü seçip işlediğimizde, özellikle hırpalanmış bir eski süet Birkin gibi görünüyordu ve bu nadir çantalardan birinin göründüğü gibi görünüyordu – soluk ve sosyal çemberindeki diğer genç yıldızlar kanama kenarında kalma eğilimindedir Modada neler olup bittiğini ve son zamanlarda gördüğüm ilk süet Birkin, açık artırmada rekor bir fiyat için satıldı.

Kartal gözlü okuyucularımızın (gerçekten, sensiz ne yapacağımız?) Belirttiği gibi, tamamen farklı bir genç, varlıklı çanta sendromu suşu burada oynadı: Çanta hiç birkin değil, ama Birkin gibi görünüyor… şaka mı? Yorum? Her ikisi de, bir tür?

Çanta (Seyahat Çantası olarak adlandırılır), Yuta Hosokawa tarafından yaratılan ve tamamen askeri fazlalık dişlisinden üretilen Readymade adlı bir Japon sokak kıyafeti uptart tarafından yapılır – Bella’nın fotoğrafında bir cursory bakışta bize süet gibi görünen şey, aslında kullanıldı Ordu yeşili tuval. Hosokawa’nın markası, BAPE ve Tanrı’nın Endişesi gibi diğer sokak kıyafetleri markalarıyla işbirliği yaptı ve Readymade’nin kendi çalışmasında, en ünlü tasarımların tanınmış markalarını maymun etme eğilimindedir. Örneğin, ReadyMade, Logoya ideal olan North Face’in popüler puffer ceketlerinde de bir riff yaptı.

Hosokawa, markasının tasarımlarıyla açıkça savaş karşıtı yorum yapmak için satın alımda aşırı askeri malzemeler kullandığını söylüyor. Birkin gibi ünlü moda parçalarını yeniden canlandırmaya gelince, sanırım burada ne yaptığını elde ediyorum-tanınmış klasikleri yeni bir ışıkta tutmak, küçük markası ve sadece yüksek fikirli misyonu için kesin bir dikkat çekendir. Nispeten yakın zamanda Japonya dışında bilinir. Ve oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyor; Streetwear meraklıları Readymade’nin yeni damlalarını hızla yakalıyor. Seyahat çantası tamamen satıldı ve marka web sitesinde çok az bilgi kullanıyor, bu nedenle orijinal perakende fiyatını anlayamadık. Bildiğimiz şey, çantanın yeniden satış pazarında binlerce kişiye gitmesi, kendi taklitçilerinin yanında görünmesidir.

Yani şimdi Bella’nın konusu ve neden yüksek modaya oldukça yakından ilişkili olan birinin neden bu çantalardan birini taşıyacağını, ki bu çok sayıda sıradan gözlemcinin alamayacağı kurnaz bir şaka. Kısa cevap muhtemelen, “Stilisti ona bu kıyafetle giymesini verdi”, ancak stilistler bu kararları bir nedenden dolayı alır ve Bella’nın ona gerçek bir Birkin’i kolayca vermesi olabilir.

Bu yüzden tam cevap, benim tahminime göre, el çantası piyasasının nihayet son birkaç yıldır değiştiği bir şekilde, sadece biraz değişiyor: Genç alıcıların farklı ve biraz daha fazla kendisi var -potansiyel satın alımlarını eski alışveriş yapanlardan biraz farklı incelediklerini gösteren lüksün görünüşü. Saygısızlık, ironi ve siyasi farkındalık veya en azından bu değerlerin performansı, zenginlik gösterilerinin yanı sıra veya çok daha standart iyi tat fikirleri ile birlikte oturabilir ve marka ve marka farkındalık, kendi kendini ciddi tonla yerine şakacı bir şekilde yaklaşılır. Luxury’nin en eski bekçilerine özgü.

Gucci, bu önümüzdeki kaymayı en ustalıkla beklenen ve gezen büyük markadır, ancak aynı zamanda Mansur Gavriel liderliğindeki indie marka boomletinin çağdaş aksesuarlarda devam eden büyük bir yönüdür. Binyıl ve genç alıcılar yaşlandıkça lüks evler için çok daha önemli hale geldikçe, hepsi eski ordu yorgunluklarından yapılmış bir alayın neden genç bir moda yıldızı için cazip olabileceğini tam olarak anlamak zorunda kalacaklar.

Leave A Comment