Bags
vutui  

PURSEBLOG soruyor: Yaz aylarında süet giyiyor musunuz?

Ben son zamanlarda süet giymeye dönüşüm. Yıllarca lüks malzemeden kaçındım, ancak geçen Ocak ayında ilk süet çantamı, güzel bir Chloé Faye’yi aldığımda kalp değişikliği yaptım. Faye’mde bir süet kapağı var ve hassas doğası hakkında gergin olmasına rağmen, o çantanın benim olması gerekiyordu. Faye’mde tüm kış mevsimi boyunca sorunsuz bir şekilde taşındım, ancak bahar döndüğünde, Nisan duş sezonunu sabırla beklemek amacıyla onu toz çantasına koydum. Ne yazık ki benim için, şimdi Temmuz ayının sonuna yaklaşıyor ve Faye’mi toz çantasından çıkarma cesaretim olmadı çünkü Nisan. Moda “kurallarını” çok yakından takip eden biri değilim (Beyaz’ın yıl boyunca bir renk olduğuna inanıyorum), ancak bir nedenden dolayı süeti yaz modasıyla ilişkilendirmiyorum. Bu bir süet sahibi olarak ilk yazım ve eski okul olduğunu biliyorum, ancak 100 derecelik bir günde yüksek nemle kalın, ağır süet malzemesini taşımaya yönelik isteksizlik hakkında söylenecek bir şey var. Sıcak bir günde insanca mümkün olduğunca hafif ve havadar olmak istiyorum ve Süet’in kesinlikle yılın bu zamanında taahhüt edebileceğimden emin olmadığım bir ağırlığı var.

Birkaç hafta önce rekor kıran ısı dalgalarının kuyruk ucunda Paris’teydim (şükür ki son gününe vardım). Nem seviyeleri DC’lerden çok daha düşük olmasına rağmen, Işıklar Şehri’ne seyahatim boyunca hala inanılmaz derecede sıcaktı. Bir öğleden sonra, Motty Gray Chloé Faye taşıyan bir kadın olan Parisli çantamı ikiz bulduğumda Rue Saint-Honoré’deki lüks dükkanlarda çantalar için göz atıyordum. Dürüst olmak gerekirse, aylardır benimkini kullanmadığım için vahşi doğada çantayı görmek beni çok heyecanlandırdı! Ama gerçekten düşünmemi sağladı… Gri bir süet çanta yaz aylarında kullanmak iyi mi? Kesinlikle bu kadın için harika görünüyordu, ama çekebilir miyim? Süet sadece kalın bir doku değil, Gray de bana tam olarak çığlık atmıyor. Daha parlak bir renkte bir süet çantam olup olmadığını merak ediyorum, yaz aylarında giymeye çok daha eğilimli olur muyum? Bu çantayı Temmuz ayında taşıma konusunda isteksiz olan faye’nin rengi mi yoksa malzeme mi?

Estetik ve stil bir yana, süet ıslandığında mahvolabilir. Yazlar genellikle beklenmedik öğleden sonra fırtınalarla sonuçlanır, bu da yılın en sıcak mevsimi boyunca süet giymeye dikkat etmemin bir başka nedeni de vardır. Sadece su lekeleri riskini taşımakla kalmaz, aynı zamanda doygun olduktan sonra süet çarpık ve sertleşir. Beklenmedik bir fırtına içinde sıkışıp kalıp Faye seven kalbimi kırardı. Süet severleri tanımalıyım… Yaz aylarında süet giyiyor musunuz yoksa birkaç ay daha tutmam gerekiyor mu?

Leave A Comment