Bags
vutui  

Hermes, çanta talebini karşılamak için kendi timsahları üretiyor

Ekonomi dünya çapında incitiyor olabilir, ancak Hermes’i sevenler hala satın alıyor. Aslında Hermes, egzotik çantalarına olan talebi karşılamak için Avustralya’daki çiftliklerde kendi timsahlarını yetiştirmeye başvurdu. Hermes’in yılda yaklaşık 3.000 timsah çanta yaptığı ve talebin büyümeye devam ederken, timsahlar siparişleri doldurmak için hazır bulunmadığı bildiriliyor. Bir Hermes çantası yapmak için üç ila dört timsah alabilir, bu yüzden kendi çiftliklerini kullanma adımı mantıklıdır.

Diğer markalar incinirken, Hermes satış artışlarını ortadan kaldırmaya devam ediyor. Avustralya’daki kendi timsah çiftliklerinin yanı sıra, Hermes ayrıca Paris’te 2.000 kişilik personele katılmak için 50-100 deri işçi daha kiralıyor. Bu bizim için ne gösteriyor? Eğer bunu yapmak için fonlarımız varsa, Hermes Timsah Torbası satın almak için çok daha kolay bir değişiklik.

[Reuters aracılığıyla hikaye]

PARIS (Reuters) – Fransız lüks mal grubu Hermes, genel müdürü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, deri çantalarına olan talebi karşılamak için Avustralya’daki çiftliklerde kendi timsahlarını yetiştirmeye başvurduğunu söyledi.

Müşteriler genellikle 35.000 Euro’dan (48.410 $) fazla alabilen bazı egzotik deriler için birkaç yıl beklemek zorundadır.

Patrick Thomas, Paris’teki Reuters Global Luxury Zirvesi’ne verdiği demeçte, “Çantalarımızdan birini yapmak üç ila dört timsah alabilir, bu yüzden şimdi kendi çiftliklerimizde, genellikle Avustralya’da kendi timsahlarımızı yetiştiriyoruz” dedi.

Hermes zaten yılda 3.000 timsah çanta üreten büyük bir zorlukla karşı karşıya, Thomas şunları ekledi: “Dünya borsalar dışında timsahlarla dolu değil!”

Timsah çiftçiliği pahalı olabilir, sürüngenler derilerini ısırıklardan korumak için ayrı odalarda ayrı tutulmalıdır, ancak bu nedenle yetiştirilmiş timsahların yaklaşık üçte birine kadar olabilecek doğal kayıplar için ödenekler yapılmalıdır.

Hermes’in işinin yüzde 40’ını oluşturan deri ürünleri, bu yıl 50-100 deri işçiyi alarak, Fransız sitelerinde zaten kullandığı 2.000 zanaatkârlara eklemek için mevcut gerilemede en sağlam olanı oldu.

Thomas, grubun moda ve tekstil gibi işin diğer alanlarını zorladığını itiraf ediyor, bu yüzden deri çantalara çok bağımlı değil, ancak bu alanın en hızlı büyüyen ürün hattı olmaya devam ettiğini söylüyor.

“Talep ile karşılaşamayız. Büyük talep görüyoruz. Yeni zanaatkârları eğitme yeteneğimizle sınırlıyız ”diye ekledi.

Leave A Comment