Bags
vutui  

CACHESONALS: Saint Laurent zarf çantası

Saint Laurent zarf çantası satın aldığımda geçen yaz aylarında kendi hoşnutsuzluğuma çekildim. Sezonun başlarında Louis Vuitton Marignan’ımı satın almıştım, kendime yılın son tasarımcı çantam olacağını temyiz ettim. Diğer yarım ve yeni bir ev inşa etme sürecindeyken, bir süre Ban Adası’na gitmem gerektiğini anladım. Genellikle kendi disiplini yöntemleyebiliyorum, ancak Saint Laurent çantası beni rahatsız ediyordu. Paris’teyken orta büyüklükte denedim, ki hayran kaldım, ancak çerçevemde ve yaşam tarzım için de bir yöntem olduğunu keşfettim. Mağazanın denemek için herhangi bir büyük boy zarf yoktu, bu yüzden kayıplarımı kestim ve caddede LV mağazasına gittim.

Birkaç hafta sonra ve büyük alıcının pişmanlığını yaşıyordum. Saint Laurent zarf çantasına ve tam olarak ne kadar güzel olduğuna inanmayı bırakmayabilirim. Büyük boyutta denemek için Paris’teki farklı Saint Laurent mağazalarına gitmediğim için sürekli olarak kendimi tekmeliyordum (özellikle Fransa’da satın alsaydım önemli miktarda para tasarruf etmiş olabilirim)! Beni yanlış anlamayın, LV Marignan’ımı seviyorum, ancak zarf çantası hakkında bana kemiren bir şey vardı. Haftalar geçti ve bu fiksasyonu aşmak yerine, nihayetinde çantaya inanarak gece uyanmaya başladım ve bağlandığımı anladım.

Üç haftalık sıkıntıdan ve kocamla sürekli pişmanım hakkında birkaç konuşmanın ardından, bu yıl birkaç çanta satın almasına rağmen Saint Laurent zarf çantasını satın almaya motive etti. Böylesine motive edici ve destekleyici bir yarıya sahip olduğum için şanslıyım, çünkü mermiyi ısırmamın yanı sıra cazibeye de ısırmam gerekip gerekmediğinden emin değildim. Burada görebileceğiniz gibi, ilk Saint Laurent’imi, büyük boyutta altın donanımlı ten rengi renkte bir Saint Laurent zarf çantası satın almayı seçtim. Paris’te maliyet tasarrufu amaçları için satın almamı arzu etsem de, son olarak Saint Laurent zarfımı aldığım için çok memnunum. O, hızla gardırobumdaki en esnek ve güzel çantalardan biri olmanın yanı sıra yeni satın alımımla vurulmuş bir soru olmadan olduğumu söyleyebilirim.

Estetik

Bu çanta hakkında tercih ettiğim şey göründüğü yöntemdir, bu yüzden estetik için 5 yıldız benden beyin yoktur. Bu çanta, tasarımın merkezinde ve önünde belirgin bir şekilde görüntülenen çarpıcı YSL baş harflerine sahiptir. Altın tonlu metal donanımı tercih ettim, ancak Gümüş ve Siyah Mat Mızlı Emamel de zarf stilinde sunuluyor. Siyah mat donanımı içeren siyah deri tarafından çok çekildim, çok moda ve şık görünüyor, ancak sonunda altın donanım ve bronz renkli deri beni kazandı. Kısmen kişisel tercihimden beri, aynı şekilde koleksiyonumda birkaç siyah çantam var. Herhangi bir ten rengi renkli çantam yok, bu yüzden bu sadece dolabımdaki bir boşluğu doldurmakla kalmadı, ancak aynı şekilde sahip olduğum hemen hemen her giysi ürününe uyuyor, ancak inanılmaz derecede çok yönlü ama sadece güzel bir çanta değil. Derin nötr bronzluğa ek olarak, altın donanım çizginin en üstünde; Yeni Saint Laurent’im kadar parlak bir şekilde parlayan bir donanım olmadı.

V-flap’ın yanı sıra Matelassé Quilting’in yan yana gelmesine bayılıyorum. Hemen gözü çeken büyüleyici bir kontrast üretir. Buzağı derisinin yapısı biraz parlak bir kaplamaya sahip gibi görünüyor, bu çantayı yukarı veya aşağı çekmeyi kolaylaştıran cilalı bir görünüm sağlıyor. Günlük bir görünüm için denim ve bir tişört gömlekleri ile atmayı seviyorum, ancak zarfımı önlüklerle ve hatta ofis için uygun giydirdim. Hayatımdaki her türlü olay için çalışıyor, her şeyle eşleşebilir.

Saint Laurent zarfımın bronz rengini kamerayı yakalamak oldukça zor. Bazı aydınlatmada, bir şekerleme rengi gibi görünür ve diğerlerinde, hafif çıplak bir bronzluk gibi görünür. Işık çıplak bir bronztan yerine çok daha doğru bir şekerleme rengi olduğuna inanıyorum, ancak gerçekten sadece aydınlatmaya bağlı! Saint Laurent’in çantalarına şahsen bakma olanağınız varsa, son derece öneririm. Neredeyse bu çantayı gerçek bir yaşamda gördükten sonra “duman” renginde aldım, gördüğüm internet resimlerinde doğru bir şekilde tasvir edilmeyen en güzel gri renkti.

Kullanılabilirlik + İşlevsellik

Zarfımı biraz kullandım çünkü yanımda eve getiriyorum. Büyük zarfın boyutları 12.1 x 8,6 x 2.9 inçtir (2.590 $). Referans olarak, orta boy 9,4 x 6,8 x 2.3 inç (2.190 $), denediğimde benim için tamamen az olduğunu keşfettim. Küçük torbalar gibi olursanız, aynı şekilde zarfın 8,2 x 5.1 x 2.3 inç (1.190 $) ölçümünde küçük bir versiyonu vardır, ki bu kesintiBenim için bir seçim değil, bu yüzden büyük olan tek rakipti.

Büyük zarf, ezici boyutta olmadan biraz tutabilir. Bir taşıma veya daha büyük boyutlu bir çanta getirmek için kullanıyorum, ayrıca çantanın yapılandırılmış doğasının, şekil ek eşyalarda çok fazla esneklik bırakmayacağından endişelendim, ancak beni şaşırttı ve iyi çalıştı günlük bir çanta. Bir kitap ya da küçük iPad’imi içinde yapabilirim ve bu çantayı günlük rutinime mükemmel bir şekilde entegre edebildim. Takdir ettiğim bir işlev daha, çantanın iç kısmının sığ olması, bu nedenle ürünler içinde eksik olmuyor ve aradığım her şeyi alabiliyor.

Bu torbadaki kayışlar dikkat çekicidir, çünkü bunları iki yoldan biriyle giyebilirsiniz. Seçim Biri, 30 cm (12 ″) bir düşüş için alınan çift kayışlarla giymektir veya farklı bir görünüm ve fonksiyon için 52 cm (20.5 ″) bir azalma için bir kayış uzunluğunu çekebilirsiniz. Farklı getirme seçeneklerine sahip bir çantayı seviyorum, bu yüzden bu benim için önemli bir dikişti. Her iki yöntemi de olaya bağlı olarak giyiyorum ve bu seçeneğe sahip olmaya gerçekten minnettarım. Kayışların üstündeki deri şerit estetik açıdan hoş görünüyorken, aynı şekilde konfor sunuyor çünkü zincirlerimi omzuma kazan bir çantadan daha kötü bir şey yok.

V-FLAP, manyetik bir çıtçıt kapağı ile kapatılabilir, bu da açılmasını ve yakın olmasını kolaylaştırır. Mıknatıs son derece güçlü olduğu gibi, aşınma sırasında aniden açılmasıyla ilgili hiçbir problemim olmadı. V-flap’ın dezavantajı? Torbanın ön saflarında keskin köşe önerisi. Şaşırdım ve zarf çantamın flepinde köşe borularında son derece küçük bir aşınma görmekten memnun kalmadım ve sonuç olarak kendimi keşfettim.

Arka tarafta iPhone’umu tutmak için kullanışlı olduğunu keşfettiğim açık bir kayma cebi var. Çantanın şeklini çözmek için endişelenmek için başka bir şey koymazdım, ancak içine çok az veya düz bir şey koyabileceğinizi umuyorum (bir zarf ya da bir dudaklar inanıyorum… hiçbir şey de büyük bir şey).

Kalite + İnşaat

Bu sadece sahip olduğum ilk Saint Laurent çantası değil, aynı zamanda denediğim ilk Saint Laurent çantası da. Uzun zamandır Saint Laurent’in hayranı oldum ve açıkçası, mağazaya gitmemin yanı sıra birkaç tane denememin ne kadar sürdüğü konusunda şok oldum. Fark ettiğim ilk şey, donanımın radyasyonunun tam olarak ne kadar fantastik olduğuydu (donanımla tüketildiğimi söyleyebilir misiniz?!). Matelassé derisinin dikişi, güzel kapitone görünümünü üreterek mükemmelliğe doğru dikilir. Satış ortağım, kapitone’nin herhangi bir şişkinliğini kaybetmeyeceğini söyledi (adil olmak gerekirse, zarf stilinde çok az), ancak durumun olup olmadığını sadece zaman gösterecek.

Genel olarak bu çantanın binası son derece sağlam hissediyor. Çıplak gözle görülebilen herhangi bir patlamış dikiş veya izim yoktu. Küçük sürtünme nedeniyle çantamdaki V-flap’ın köşe önerisini bebek yapıyordum, ancak aksi halde çantada herhangi bir aşınma veya yıpranma göstergesi fark etmedim.

Fiyat + Değer

Büyük boyuttaki zarf, bugüne kadar birçok pahalı çanta alımım olan 2.590 $ (Nordstrom aracılığıyla da sunuldu) için satılıyor. Başlangıçta daha fazla perakende satış yapan bir veya iki çantam var, ancak onları her zaman çok daha düşük bir fiyata ikinci el satın aldım. Yalan söylemeyeceğim, bu çantanın maliyetinden, özellikle de vergi ile bastırıldığında bunalmıştım. Maliyeti doğrulayabilmemin nedeni, zarfın geleneksel bir tasarım olduğu gerçeğidir. Kendimi yıllardır ve yıllardır kullanırken görebiliyorum ve tek başına, kartımı kaydırabilmemin yanı sıra geri dönmememin bir nedeni de (bu arada, doğrudan bir Saint Laurent mağazasından satın alırsanız , satın alma işleminiz iade edilmez, yalnızca değişim). Yüksek maliyetli etikete rağmen, zarfı tavsiye etme konusunda hiçbir sıkıntım yok. Evet, pahalıydı, ancak gerçekten lüks hissettiriyor ve zamanın testine dayanacak bir stile sahip.

Dayanma gücü

Estetik gibi, güçte kalma için 5 yıldız sağlıyorum. Bu çanta için bu kadar yüksek dolarlık bir miktar ödememin nedenlerinden biri, geleneksel bir şekil, boyut ve stil olduğu gerçeğiydi. Bazıları YSL logosunun modaya uygun olduğunu ve trend olduğunu kabul ederken, aynı şekilde zaman testine dayandığı kanıtlanmıştır. Sanatçı A.M. tarafından geliştirildi. 1960’larda Cassandre, YSL logosu moda evinin ünlü bir işaretidir ve aynı zamanda bir lüks işareti haline geldi. YSL logosunun (ve bir bütün olarak markanın mirası) tarihinden beri, çantanın merkezindeki zevkli ve görünür logosu ile zarf torbasının güçlü bir kalma gücüne sahip olduğunu olumlu hissediyorum.

Genel Değerlendirme

Bu çantayı 5 yıldızlı sağlamak istiyorum çünkü sadece çok beğendiğim için, ancak ben hatırlarsamV-flep’in aşınma göstereceği ya da çok yüksek fiyatlandırıldığı gerçeğini gıdıkladı (önde gelen bir çanta için bile), bu yüzden bir 4 doğru görünüyor. General böyle hissediyorum olağanüstü bir satın alma gibi ve eğer bu konuda çit üzerinde iseniz kesinlikle Saint Laurent zarf çantası öneririz. Koleksiyonumdaki tercih ettiğim çantalardan biri oldu. Bazı durumlarda, o gün giymeyi planlamasam bile, ona hayran olmak için toz çantasından çıkaracağım. Fiziksel olarak diğer önde gelen tasarımcı çantalarımın çok daha fazla abartılı hissediyor, aynı zamanda kendi Saint Laurent çantasını seçmeyi düşünen herkese kesinlikle öneriyorum! Daha sonra bir zarf daha ya da belki bir Saint Laurent Loulou’ya sahip olmam.

Saint Laurent Monogram YSL V-Flap Büyük Tri-Quilt zarf çantası
Nordstrom ve Neiman Marcus aracılığıyla mevcuttur.

Leave A Comment